пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

Юрист змусив зареєструвати квартальний комітет

Мешканці селища Антонівка на Херсонщині згуртувалися та вирішили створити квартальний комітет. Але протягом чотирьох років селищна рада не спромоглася його зареєструвати. Юрист херсонського Ресурсного центра для органів самоорганізації населення Олександр Токаленко допоміг селянам звернутися до суду, який задовольнив їх вимоги в повному обсязі. Тепер, нарешті, квартальний комітет № 10 зможе користуватися повноваженнями, передбаченими законами.

Мешканці селища Антонівка легалізували квартальний комітет та починаючи з 2010 року безуспішно намагалися його зареєструвати, щоб стати юридичною особою і реалізувати власні повноваження, передбачені законом. Але селищна рада ігнорувала прохання селян протягом 4 років, внаслідок чого вони були змушені шукати юридичної допомоги – щоб їм пояснили, на що вони мають право та допомогли зареєструвати квартальний комітет.
Селяни звернулися зі своєю проблемою до херсонського Ресурсного центра для ОСН. Юрист Олександр Токаленко допоміг громадянам скласти заяву до суду з проханням визнати протиправною бездіяльність Антоновської селищної ради щодо розгляду питання про реєстрацію органу самоорганізації населення – квартального комітету № 10, обраного 12.12.2010 року, згідно протоколу № 12 зборів мешканців кварталу № 10 селища Кіндійка Антонівської селищної ради від 12.12.2010 на найближчому засіданні ради.
Суд задовольнив позов у повному обсязі. Постанова суду в додатку.
22 лютого 2014 року рішення набрало законної сили. Наразі триває процес його примусового виконання. Судячи з того, що 6 березня голова квартального комітету № 10 висловив свою подяку керівникові Ресурсного центру для ОСН Олександру Мошнягулу та юристу Олександру Токаленку за роботу, епопея з реєстрацією добігає кінця.
Але виникає питання, чому протягом 4-х років селищна рада не виконувала власних повноважень та відмовлялася легалізувати квартальний комітет? Можливо, була не зацікавлена у безпосередньому народовладді в громаді.
Нагадаємо, що в Херсоні функціонує Ресурсний центр сприяння органам самоорганізації населення, який був створений за участю Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень, громадського об’єднання «За майбутнє Херсона», Херсонської обласної організації Комітету виборців України та громадської організації «Безпосереднє народовладдя». Ресурсний центр працює за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контактні телефони: (0552) 325-026, (066) 100-81-91.

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: