субота, 1 квітня 2017 р.

Депутати Верхньорогачицької районної ради проти продажу землі


31 березня  2017 року  депутати Верхньорогачицької районної ради розглянули звернення депутата Верхньорогачицької районної ради, голови фракції ВО «Батьківщина» А.А. Подольського щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та прийняли рішення № 248 звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Друкуємо текст Рішення.
Районна рада вирішила:   

    1.  Підтримати звернення депутатів Верхньорогачицької районної ради VІІ скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі, що додається.
     2. Виконавчому апарату районної ради направити дане звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Херсонської обласної ради.
    3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради мандатну з питань депутатської діяльності та етики, гуманітарної політики, законності та правопорядку.

 ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Верхньорогачицької районної ради  VІІ скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі
    Група народних депутатів України 17 лютого 2017 року внесла подання до Конституційного Суду України з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який під сильним тиском селян був пролонгований Верховною Радою України на 2017 рік. Також, всупереч мораторію у Верховній Раді зареєстровано законопроект про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року.
    Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатися власним майном. Проте ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників «ринку землі» - скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків.
    Зрозуміло, що за умов відсутності захисту власності  та інвестицій, а також гострого дефіциту грошових коштів, навіть у вигляді кредитних ресурсів, єдине, до чого призведе право на продаж землі – це скуповування земельних паїв великими агрохолдингами та корпораціями. Вже зараз десять найбільших агрохолдингів володіють (на правах власності чи оренди) мільйонами гектарів та чинять тиск щодо відмови від землі на малі сільськогосподарські підприємства та на сімейні ферми. Скасування з 1 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників призвело до ще більшого занепаду і дефіциту коштів у фермерських  господарствах.
    Якщо закон, яким дозволятиметься продаж землі вже з 1 липня 2017 року буде ухвалено, фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого іншого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових панів або їхати за кордон, шукати кращої долі. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою аграрної складової економіки, масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ.
    На підставі вищевикладеного ми – депутати Верхньорогачицької районної ради, звертаємося з настійною вимогою:
-    вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення;
-    не допустити створення механізмів, що дозволятимуть торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію, зокрема за допомогою ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року;
-    продовжити на 10 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні, розробити практичні механізми стимулювання і розвитку фермерського господарства, малого і середнього бізнесу в аграрній сфері.
Підтримано на ХVІІІ  сесії
районної ради VІІ скликання
 31 березня 2017 року

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: