вівторок, 14 червня 2011 р.

Владу будуть контролювати навчені громадські активісти

Навчатися ніколи не пізно та знання не бувають зайвими. Багаторічний   досвід ХОО КВУ у питання моніторингу влади, демократичного моніторингу політичної ситуації у всіх сферах суспільного життя, досвід контролю за депутатською діяльність, непересічні досягнення у багаторічних програмах «Походи до депутатів» та «Обіцяного три роки чекають»  дозволять експертам ХОО КВУ на всіх навчальних інтерактивних заходах з громадського моніторингу не лише навчатись, але і щиро ділитися власним успішним досвідом, виконуючі  разом з тренерами семінарів транслятивні функції культури.
В травні – на початку червня на березі Чорного моря в містечку Коблево відбулись перші дві сесії Школи громадського моніторингу-2011, яка проводиться Одеською обласною організацією ВГО „Комітет виборців України” та Східноєвропейським демократичним центром (Варшава, Польща) за підтримки програми Польська Допомога Міністерства Закордонних Справ Польщі у 2011 році та Фонду ім. Стефана Баторія ( Польща).
В школі взяли участь активісти ХОО КВУ та журналісти газети «Вгору».
Майже два тижні з невеликою перервою на виконання домашнього завдання представники тридцяти чотирьох громадських організацій та ЗМІ з Вінницької, Дніпропетровської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та АР Крим отримували знання та ділилися власним досвідом  про те, що таке громадський моніторинг, як проводити ефективні кампанії громадського моніторингу діяльності місцевих органів влади та, що не менш важливо, ефективні інформаційні кампанії з донесення результатів моніторингу до своїх громад.
Перша сесія, яка відбулась з 10 по 15 травня, була цілком присвячена питанню підготовки та проведенню ефективних кампанії громадського моніторингу, а також аналізу інформації, добутої в ході нього. Під час цієї сесії представники НУО під керівництвом досвідчених тренерів Одеського КВУ Надії Бондаренко та Ігора Бриноша  обговорили з колегами стандарти належного врядування діяльності органів влади та обраних осіб, громадський моніторинг, які джерела інформації використовуються для проведення моніторингу й як з них отримати інформацію, а також отримали навички, як вірно спланувати та реалізувати ефективну кампанію громадського моніторингу, проаналізувати добуту інформацію.
На другу сесію, яка відбулась з 29 травня по 3 червня, кожна громадська організація приїхали із представником свого партнерського ЗМІ. На протязі п'яти днів тренерська команда разом із учасниками тренінгу, журналістами та громадськими активістам, розбирала питання про те, як провести ефективну інформаційну кампанію та донести результати моніторингу до власної громади.
За підсумками двох сесій учасники Школи отримали не тільки  надзвичайно корисні знання та навички, а й нових партнерів й просто добрих друзів на всьому просторі від Вінничини на заході до Луганщини на сході.
На думку Голови Одеської обласної організації ВГО КВУ Анатолія Бойка велика користь й унікальність цих двох сесій полягала й в тому, що „нам вдалось зібрати представників НУО й ЗМІ разом, що дало їм змогу отримати реальний досвід командної роботи та подивитись один на одного по-іншому. Також нам вдалось зібрати разом НУО та ЗМІ не тільки з центральних, південних та східних областей країни, а й з Криму, для якого зазвичай проводяться окремі програми. Крім цього, учасники Школи в її ж рамках мають шанс випробувати отриманні знання та навички на практиці.”
Наразі для  учасників Школи був оголошений  конкурс на підтримку проектів, спрямованих на моніторинг діяльності місцевих органів влади та проведення за його підсумками ефективних інформаційних кампаній, результати якого будуть відомі вже наприкінці червня.

Цьогорічний моніторинг депутатської діяльності з боку громадськості   здійснюється за допомоги проекту «Підготовка коаліцій НУО та локальних ЗМІ із обраних областей центральної та південної  України  до проведення моніторингу діяльності органів місцевої влади та представництва суспільних інтересів», що виконується Одеською обласною організацією КВУ та Східно-Європейським демократичним центром (Польща, Варшава) завдяки підтримці Програми Польська Допомога Міністерства закордонних справ Польщі у 2011 році та Фонду ім. Стефана Баторія.

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: