субота, 12 жовтня 2013 р.

Володимир Молчанов: Ми вже чотири місяці живемо в умовах дефолту, а опозиція лише тролить казначейство

10 жовтня херсонці пікетували Державне казначейство. Фото прес-служби обласної організації "Батьківщина"

Якби я був Фройдом, чи хоча б Джоан Роулінг, я б напевно обгрунтував, чому тисячі міських, селищних і сільських голів окремо чи навіть об'єднано вголос обурюються "незрозумілим непроведенням платежів по рахунках місцевих бюджетів" . Й навіть пікетують Державні казначейства, як це трапилося днями у нас в Херсоні за участю депутатів


А дехто, як Голопристанський голова А.Нєгра, навіть встигли подати на казначейство судовий позов і програти справу (цікаво, а якби виграли, що, гроші, що і так мають піти, про що ніхто не заперечує, пішли б?). 
Особливо радикальні забивають виконкоми дошками і розходяться хто куди.
Але жодного разу я не чув, щоб хоч хтось, від ультрамаринового регіонала, до найчервоночорнішого свободівця, прямо замінили слово "казначейство" на справжніх винуватців ситуації - т.зв. "Президента" Януковича (підписав фальсифікаторське збільшення дохідної частини бюджету і на таку ж суму, але цілком реальне - видаткової, влітку минулого року на свої "соціальні ініціативи"), прем'єра Азарова (розробив відповідний розбійницький законопроект) і депутатів з ПР і КПУ, що його проголосували. 
  
Разом всі ці люди називаються владою, або режимом, а оскільки справа йде про злочин "шахрайство" (ну і спраді, в 2012 році, що непогано досить почався, спочатку вже було закладено надто оптимістичне зростання доходів бюджету на інфляцію і додатково 10% на просто так; знаючи азарівські методи, ніхто особливо не сумнівався - ті 10% з платників податків вони повитрясають. Але, коли план доходів в середині року з ледь виконаною за планом першою половиною, збільшили ще на 20%, тут вже і найоптимістичніші оптимісти погодились - таку данину навіть Азаров не збере, бо не можна відібрати у жертви більше, ніж вона має. Тобто, коли закон розробляли і приймали, цілком усвідомлювали, що він - фікція (це і є склад злочину); але про це не думали - головне перемогти на виборах. В результаті вибори вони програли, більшість коштів розікрали на округах, в кращому разі роздали у вигляді вітіної тисячі - а проблеми дістались не їм, а окупованій ними країні. 
Причинно-наслідковий ланцюг, що доводить прямий зв’язок між тим законом і сучасним перманентним дефолтом держави по внутрішнім зобов’язанням (саме так називається те, що відбувається вже 4 місяці в країні, і це слово - друге після "режиму", яке сміливці з місцевого самоврядування всіляко уникають) простежується цілком прозоро. 
Мери вперто не бачать прямої вини режиму, преса іноді боягузливо натякає на пустий бюджет, однак не цікавлячись, з якого дива він опустів. Годі чекати, що ті, хто напряму сидять на державній дотації, ризикнуть розтулити очі - але коли невдоволення нарешті (не пройшло воїстину і півроку) помітила опозиція, і навіть спробувала його очолити - ми помітили гру в заданому кимось мабуть з Банкової руслі - опозиція пікетує казначейство! Опозиція разом з мерами тролять казначеїв пустими пластиковими тарілками! Своєю сміливістю це мені нагадує анекдотичний плакат "долой прєзідєнта Рейгана!" на площі біля мавзолею в Москві в 1984, а своєю доцільністю - публічне побиття пограбованим власного спустошеного гаманця, ніби це гаманець, а не гопнік поруч в чомусь винен. Гопнік при цьому нахабно посміхається. 
А почувши про необхідність засудити і вимагати від справжніх винуватців, відповідають - хай вони, казначеї, про те, хто вкрав, скажуть. Отак. самі боїмося, а вони хай скажуть. Але ж є у вас у всіх кишенькові та напівкишенькові газети, є радіо ОБК, є врешті не повязані, але готові до дружніх послуг публічні особи - тож застосуйте, панове мери і опозиція, головний мозок, і назвіть нарешті відомо-кого, чиє-ім'я-не-можна-називати: ВОЛ-ДЕ-МОРТ! Я-НУ-КО-ВИЧ!

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: