вівторок, 20 жовтня 2015 р.

Артем Чайковський Скадовська міська рада показує приклад належної депутатської діяльності

20 жовтня о 14.00 в приміщенні Скадовської міської ради відбувся  круглий стіл з теми «Моніторинг депутатської діяльності як механізм громадського контролю  за місцевою владою Скадовська в 2010-2015 роках: підсумки каденції».  Експерти Херсонської обласної організації Комітету виборців України презентували  результати аналізу роботи  депутатів міської ради Скадовська в  кількісних та якісних показниках. Тема круглого столу виявилась  надзвичайно важливою для просвіти виборців, їхньої активізації  та сприяння їхньому свідомому вибору 25 жовтня 2015 року, що є основою  розбудови нової демократичної України.
Міграція депутатів
Восени 2010 року до Скадовської міської ради було обрано 30 депутатів, які були висуванцями 8 партій. Найбільше представництво, 14 мандатів, отримала партія Регіонів (КПУ – 2, Народна екологічна партія – 2, Партія зелених України – 2, «Справедливість» - 1, «Батьківщина» - 4, «Наша Україна» - 2, «Сильна Україна» - 3). Представники правлячої тоді партії не стали створювати партійно – коаліційну більшість, вони взагалі вирішили не створювати партійні фракції. За ініціативою міського голови Олександра Гавриша була створена депутатська група «Єдність» (18 депутатів) яка і стала реальною коаліцією, до якої увійшли представники Народної Екологічної та Партії Зелених України.
В цій ситуації ні Наша Україна, ні Батьківщина, ні КПУ вирішили не створювати свої фракції. Виключенням стала лише «Сильна Україна».
Із групи «Єдність», через певні непорозуміння з керівництвом міста вийшли 3 депутати Кабакова Г.І .,Шульга І.В. та Бутенко О.І., яких не можна вважати «тушками», так як вони не зраджували своїй політичній силі та обіцянкам даним виборцям.
 
Дисципліна депутатів(на сесіях)

Депутати фракції «Сильної України» у середньому відвідали 82,5% пленарних засідань. Та враховуючи різнопартійний склад «Єдності» (дані не є показовими), була розглянута суто партійна дисципліна. У відсотках показана кількість  відвіданих сесій:
1.    Справедливість 90%
2.    Наша Україна 87,5%
3.    Партія зелених України 83,75%
4.    Сильна Україна 81,77%
5.    Народна екологічна партія 78,75%
6.    Батьківщина 77,5%
7.    КПУ 77,5%
8.    Партія регіонів 77,78%
Найдисциплінованішою виявилася «Справедливість», маючи в лавах лише одного депутата.
Персональний гран-прі взяла Бутенко Ольга Іванівна з Партії регіонів, не маючи жодного пропуска пленарних засідань міської ради.
Найбільшу кількість пропусків ділять між собою Керекелиця Максим Анатолійович (50% пропусків), та Булюк Олена Валеріївна з Партії регіонів (42,5% пропусків).Від 40 до 30% сесій  пропустили:
1.    Кравцов Максим Андрійович (37,5% пропусків).
2.    Проточенко Олег Миколайович (37,5% пропусків).
3.    Гонтар Олексій Вікторович (35% пропусків).
4.    Мавріді Павло Юрійович (32,5% пропусків).
5.    Панькова Олена Михайловна (32,5% пропусків).

Рішення ради.
На сайті Скадовської міськради знаходиться 272 рішення сесій.  Найпопулярнішими  є питання врегулювання земельних відносин (155). На другому місці у Скадовську питання комунальної власності (39). Замикають трійку лідерів питання бюджету, та бюджетного наповнення (29).
Аутсайдерами в Скадовській міській раді є питання охорони навколишнього середовища (6), ЖКХ (3), торгівлі (1), охорони здоров’я (2), бізнесу. Зовсім не відображені питання правопорядку; питання стосовно транспорту не відокремлено від «програми розвитку».

Цільові програми.
За період моніторингу діють 19 програм. Перше місце посідають програми з містобудування та архітектури (5). Друге місце за кількістю програм посідає освіта, культура, туризм, спорт та молодь (4). Третє місце поділили між собою програми з питань бюджету (3) та з соціальних питань (3).
Аутсайдерами є ЖКХ (2), транспорт (1), комунальна власність (1), енергозбереження та охорона навколишнього середовища (1).   
Загалом:
-    у 14 програмах чітко окреслена мета;
-    У 5 програмах мета окреслена не явно;
-    у 19 програмах завдання конкретизовані;
-    у 19 програмах прописані очікуванні результати;
-    у 16 програмах наявне фінансування
-    у 3 програмах фінансування не прописане.
Загальне фінансування програм: 9 582 909,00 UAH
Цікаво також, що програми, окрім програми затвердженої рішенням №448 мають заходи з фінансування. У рішення №448 про прийняття програми по капітальному та поточному ремонту пішохідно-тротуарної мережі Скадовська на період 2015 замість кошторису прописаний об’єм робіт у квадратних метрах; що є однією із умов перевірки програми. Мотивація ради – для усунення корупційної складової замінити кошторис на об’єм необхідних робіт; а саму роботу доручити за конкурсом і звітувати окремим документом. Нажаль, ця звітна документація відсутня.

Медіа присутність:
Кількість статей за участю міського голови – 8; з них  3 про вирішення проблем міста, 2 статті про участь у депутатській роботі,  2 статті порушують політичні питання, 1 стаття з рекламою. Кількість інформаційних повідомлень 13; з них 1 про проблеми міста, 1 з політичними питаннями, 11 з поздоровленнями. Проблеми, що підіймаються за участі міського голови: благоустрій (3 згадки), благодійність (1 згадка), розвиток підприємств (1 згадка), та ті що не підпадають під класифікацію (17). Загальна тональність згадок нейтральна (17 нейтральних к 5 позитивним). Негативні згадки відсутні. Пояснюється політикою мера по відношенню к ЗМІ. Всі статті за участю міського голови Олександра Гавриша. За результатами моніторингу найпозитивнішими діями міського голови є ініціатива по прибиранню міського кладовища, та акцент на бездіяльність скадовчан по прибиранню міських пляжів. В скандалах помічений не був.
Виконком міськради за період моніторингу не фігурує
Кількість статей за участю провладних депутатів – 16; з них  6 про вирішення проблем міста, 8 статей про участь у депутатській роботі,  2 статті з рекламою. Проблеми, що підіймаються за участі провладних депутатів благоустрій (2 згадки), права людини (4 згадки), проблеми екології (4 згадки), та ті що не підпадають під класифікацію (5 згадок). Загальна тональність згадок нейтральна (13 нейтральних к 1 позитивним та 2 негативним).
Кількість статей за участю опозиційних депутатів – 16; з них  3 про вирішення проблем міста, 11 статей про участь у депутатській роботі,  2 статті з рекламою. Проблеми, що підіймаються за участі опозиційних депутатів благоустрій (1 згадка), права людини (4 згадки), проблеми екології (1 згадка), та ті що не підпадають під класифікацію (8 згадок).Загальна тональність згадок нейтральна (12 нейтральних к 2 позитивним та 2 негативним).
У цілому оцінка роботи Скадовської міської ради – нейтральна. Негативні прояви, скандали зафіксовані загально і стосуються «Центру правової допомоги» та згадок у політичних досліджень.
Топовим скандалом за період моніторингу є ситуація з центром правової допомоги, котрій присвячений цикл з 5 статей у газеті Вгору.
Більшість депутатів було помічено у статі присвяченій прибиранню о.Джарилгач (Олександр Горяїнов, Олег Лиховид, Валентин Меркуш, Іван Шульга, Ольга Бутенко). Дві статті стосувались присвоєння почесного громадянина місту Віталію Бєлікову (фігурує Ольга Бутенко) та переоріентацію кафе «Нептун» (Олег Васильєв). Лише одна стаття присвячена проблемі створення національного парку (Анатолій Керекелиця).

Мотивація.
Топ згадок у ЗМІ зібрав міський голова Олександр Гавриш (22 згадки). Більшість з них підпадають під маніпуляції інформаційним фронтом; це виходить з переважної нейтральності новин та великій щільності матеріалів
Виконання передвиборчих обіцянок 2010
Лише одна політична партія, а саме Партія Регіонів, мала власну передвиборчу програму та давала виразні обіцянки. Всього в програмі партії було 16 обіцянок, 14 з який експерти визнали як занадто загальні, і невимірювані. Лише дві обіцянки: зробити освітлення на всіх вулицях міста та цілодобова подача якісної питної води були розцінені як конкретні, але обидві не були виконані. Сьогодні в місті багато неосвітлених місць, а цілодобове постачання було і до цього, хоча особливо на якість води не скаржаться, можливо звикли. Таким чином, на думку експертів, єдина партія, яка в 2010 році запропонувала виборцям програму, не виконала своєї передвиборчої програми. Можливо тому,  що не створила фракцію?

АНАЛІЗ ПРОГРАМ. МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2015. СКАДОВСЬК

Невтішною ознакою цих місцевих виборів на Херсонщині є вкрай мала кількість оприлюднених передвиборчих програм партій та кандидатів. Закон дозволяє їм не писати програми, і вони цією можливістю максимально користуються. Такі правила були введені на минулих виборах 2010 року, але тоді, за інерцією, в кандидатів ще залишалось трохи політичного сумління, і вони, хоча не всі, оприлюднювали свої програмні обіцянки.
Практично в кожній раді мала свою програму Партія Регіонів, у більшості Батьківщина, Комуністична партія. Фронт Змін, УДАР. Багато інших партій мали оригінальні програми в окремих радах. Хто не мав програми, оприлюднював агітаційні матеріали з обіцянками. Звісно, були серйозні питання до якості та реалістичності виконання цих програм, але вони були, і після виборів можна було перевірити, як депутат або голова дотримується власних обіцянок.
Тепер їх немає. В штабах партій та кандидатів або відверто кажуть що не мають власних програм, пропонують звернутись до загальноукраїнської програми партії, або кажуть що програму підготували, але не покажуть, бо вона такий собі секретний внутрішній документ. Окремі кандидати, як наприклад, Юрій Погребний взагалі вважають, що програми потрібні виключно експертам, а виборцям не потрібні. Хоча в Юрія Борисовича програма присутня. Набагато менше, сьогодні стало і агітаційних матеріалів, які містять конкретні обіцянки. Якщо такі і є, то у конкретних кандидатів на округах.
Газети, листівки, буклети, та інші агітаційні форми, які сьогодні масово розклеюються, розносяться, роздаються в наметах практично не містять дуже мало конкретики. Слогани, загальні фрази, але дуже мало обіцянок, виконання яких можна було б відстежити.
І так, що маємо по факту в провідних містах області?
Вперше ми не бачимо жодної програми або партійних обіцянок партій які висунули кандидатів до обласної ради. Це дуже прикро та незрозуміло.

В Скадовську маємо поки що одну повноцінну програму від Партії Зелених, яка представлена в місцевій міські раді. Програма складається з кількох тез – обіцянок, які стосуються вирішення конкретних проблем курортного міста.
1.    надати Скадовську статус міста обласного значення
2.    сприяти посиленню функцій квартальних комітетів та активізація їх громадської роботи;
3.    зменшення об’ємів та повне припинення в подальшому скидів зворотних вод з рисових систем до Джарилгацької затоки
4.    робота над подальшим розвитком міста Скадовська, як дитячого курорту
5.    проведення роботи  по наповненню Скадовської лікарні та поліклініки новим сучасним обладнанням діагностики та лікування хворих;
6.    вирішення питання щодо перенесення стоянки автомашин від хлібоприймального пункту в інше місце;
Також в Скадовську є програма кандидатів в депутати від Самопомочі та кандидата на посаду міського голови Олександра Яковлева.
Кандидат обіцяє:
1.    запровадити  механізми  контролю громадськості за владою та запровадити прозорі механізми всіх закупівель за кошти міської ради.
2.    створити  при  міській  раді  відділу  туризму; для  потреб  громадян  з  обмеженими можливостями -  пандуси, понижені тротуари; будівництво фонтану на центральній площі міста.
3.    ініціювати  процес  добровільного  об’єднання  громад  міста  та  сіл  і  селищ, розташованих на узбережжі Джарилгацької затоки.
4.    будівництво  нової  автодороги  Херсон-Скадовськ
5.    розробка та реалізація програми “Безпечна питна вода”;
6.    створення муніципальної міліції
Такі програми та обіцянки ми маємо на сьогодні в провідних містах області. Логіка підказує, що в маленьких містах та в селищах ситуація ще гірше. Маємо ще велику кількість агітаційних листівок, плакатів, буклетів, але їх автори уникають надавати конкретні обіцянки.
Висновки.
1.    Партії майже не оприлюднюють свої передвиборчі обіцянки, навіть коли вони в них є, вони або не бачать в них сенсу, або вважають зайвими щодо контролю над своєю діяльністю в разі перемоги на виборах;
2.    Є окремі кандидати в депутати, які «світять» свої програмні обіцянки, але їх дуже мало, і крім того, після виборів вони не будуть представляти території, а партія не буде відповідати за те що обіцяли їх окремі кандидати;
3.    Ті програми, які ми маємо, часто містять не багато конкретних та реальних для виконання обіцянок, і практично не мають механізмів їх виконання.
4.    Устав Скадовська є одним з найкращих в області, але потребує змін  розділ, що регулює можливість закритих сесій та  депутатських комісій.

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: