середа, 2 грудня 2015 р.

ВО "Свобода". Обіцянки. Євген Матковський: Херсон є форпостом українства на півдні країни

Євген Матковський: Херсон є форпостом українства на півдні країни
Євген Матковський: Херсон є форпостом українства на півдні країни
Свободівець вважає, що саме звідси розпочинатиметься націоналістичне відродження цілого регіону.
Після місцевих виборів свободівці вперше отримали депутатські мандати в Херсонській міськраді. Тепер інтереси громади в місті захищатимуть четверо націоналістів: Олександр Ложичев, Віталій Урбанський, Іван Горланов та Євген Матковський - голова Херсонської міської організації ВО "Свобода", який очолив свободівську фракцію. З Євгеном спілкуємося телефоном, щоб дізнатися про особливості регіону та новообраної міськради, про те, чому мешканці півдня голосували за націоналістів і в яких напрямках планують працювати найближчим часом.
- Євгене, відколи існує організація в Херсоні? Скільки свободівців отримали мандат довіри від мешканців міста й області?
- Організація з'явилася не так давно - працюємо з 2010 року. З того часу намагаємося розвиватися попри складні події, що відбуваються в країні. Але депутатами в регіоні стали вперше - отже щойно тепер починаємо реалізовувати програму націоналістів. Загалом у Херсонській області є 24 депутати-свободівці: 4 в міській раді, 10 в районних радах міста (Дніпровській, Суворовській та Комсомольській) і 10 в області. Тільки зараз на собі відчуваємо, що таке бути депутатом від "Свободи".
- Як херсонці ставилися до вас під час виборчої кампанії, чи вірили, що пройдете?
- Я Вам скажу, що починати діяльність у нашому місті було дуже важко. Коли стояли в наметах п'ять років тому, не раз доводилось вислуховувати погрози: і підпалити обіцяли, і побити… Але протягом останнього часу, особливо після Революції Гідності, ставлення до нас змінилося на краще. На виборах політтехнологи робили вже звичну ставку на те, що "Свобода" не пройде на Херсонщині. Представники зі штабів колишніх регіоналів з "Нашого краю" малювали нам 0, 3%, але ми отримали 5, 66 %! Люди сподівалися на нашу перемогу, голосували за нас, хоча дехто, певно, таки повірив у міф про "непрохідність". Зараз до націоналістів прискіплива увага - люди вірять, що ми зможемо боротися з владою і принести добротні зміни.
- Хто голосував за "Свободу"?
- Майже п'ять тисяч херсонців віддали за нас голоси. Знаю, що голосувала патріотична молодь, яка попри все прийшла на дільниці, херсонці середнього віку. Серед прихильників партії є й багато пенсіонерів. Здавалося б, вони апріорі мають вважати нас "фашистами" і бандерівцями, бо мають ще старий "гарт". Але херсонські пенсіонери підтримали націоналістів! Отакий парадокс.
- Що могло вплинути на думку херсонців, які попри пропаганду все ж проголосували за "Свободу"?
- Коли ми спілкуємося з мешканцями міста в наметах чи проводимо зустрічі, то чуємо: люди шкодують, що зараз немає "Свободи" у Верховній Раді. Кажуть, що скучили за сміливими діями наших нардепів і тому зробили все, щоб ми зайшли принаймні в місцеві органи самоврядування. Думаю, це було поштовхом до саме такого розподілу голосів на виборах.
- Чи можна сказати, що на Херсонщині нелегко бути націоналістом?
- Я б так не сказав. Звичайно, тут не захід і не центр, але зараз Херсон є форпостом українства на півдні. Коли підсумовували виборчу кампанію й порівнювали здобуті результати, побачили, що в Херсоні "Свобода" має набагато більшу підтримку, аніж у сусідніх областях - Одесі чи Миколаєві, що розташований на відстані 80 км від нашого міста. Нам здається, що Херсон є патріотичною колискою півдня, що, можливо, саме звідси почнеться українізація всього регіону. Сподіваємося, що зможемо пришвидшити цей процес.
- Як оцінюєш нинішній склад Херсонської міськради? Чи є з ким співпрацювати, чи можна буде щось зробити?
- Голову міста Володимира Миколаєнка обрали на другу каденцію - нібито патріотична людина. Звісно, до нього є запитання (зокрема щодо його середовища), але загалом він готовий з нами співпрацювати. Що ж до депутатського складу, то більшості в міськраді не має ніхто. Для порівняння: раніше з-поміж 77 депутатів 55 були регіоналами. До першої сесії ми думали, що зможемо сформувати проукраїнську демократичну більшість: пройшли ж такі партії як "БПП", "Укроп", самопомічанці й радикали. Але вже під час голосування бачили, що "БПП" голосує з "Нашим краєм" та "Опоблоком". Утворилася така собі ситуативна більшість. Вони домовилися, що "Наш край" і "Опозиційний блок" підтримають кандидата від "БПП" на секретаря ради в обмін на те, що порошенківці сприятимуть їм, коли голосуватимуть за інші важливі питання, наприклад, за голів комісій. Тому не знаємо, чого можна очікувати надалі.
Якщо говорити про облраду, то її очолив порошенківець Андрій Путілов, який взяв заступником колишнього депутата Севастопольської міськради Василя Зеленчука (нинішнього радикала), а другим заступником - екс-комуніста Віталія Булюка (представник "Нашого краю"), котрий не пройшов люстрації й не має права 10 років обіймати керівні посади в органах місцевого самоврядування. Якщо ці факти підтвердяться документально, звертатимемося з цього приводу до суду.
- З чого плануєте почати свою роботу?
- Ми лише з 27 листопада є офіційними депутатами міськради, але до нас уже звертаються люди з різних питань. Тому, думаю, будемо працювати в усіх напрямках. Врешті, маємо багато напрацювань: у спорті, у роботі з молоддю, у земельних справах, галузі інфраструктури. Сподіваюся, вдасться втілити бодай частину планів у життя. Ми здатні не лише блокувати трибуни й протестувати, а й спокійно працювати. Незабаром кожен, хто за нас проголосував, побачить відкриту та якісну роботу депутатів-націоналістів.
P.S. Свої перші кроки діяльності в Херсонській міськраді свободівці вже зробили: Євген Матковський зареєстрував депутатські звернення щодо паркування, прибутки від якого осідають в кишенях приватних осіб, а також озвучив звернення мешканців щодо відсутності освітлення херсонських вулиць. 7 грудня - в день місцевого самоврядування - фракція націоналістів у міськраді провела відкриту зустріч з херсонцями, аби з'ясувати основні проблеми містян, що їх найближчим часом треба розв'язати.
Леся Басараб. Газета ВО "Свобода"

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: