четвер, 7 жовтня 2021 р.

Перспективи розвитку молодіжних рад та ОСН - як гуртується Присиваська громада

 

В Присиваській громаді відбулась робоча зустріч представників Причорноморського центру політичних і соціальних досліджень з активом громади. На зустрічі обговорили тему впровадження інструментів демократії участі та які з них потребують більшої уваги. Громада є однією з найактивніших у використанні інструментів місцевої демократії в регіоні. Тому, на меті цієї зустрічі було не просвітництво, а актуалізація та оптимізація обраних інструментів – чому саме надавати пріоритет. Актуальними виявились інструменти, що гуртують громаду: молодіжна рада та ОСН.

Молодь, перспективи та комунікація

Молодіжна рада для громади, це не тільки консультативно-дорадчий орган, а й інструмент для розуміння перспектив розвитку громади. Нові прогресивні ідеї, кадровий резерв, - все це лише частина можливих продуктів діяльності ради. Та насамперед, для Присиваської громади є важливою комунікаційна складова у діяльності Молодіжної ради, її сучасні інформативні канали. Налагоджена комунікація в раді зміцнить горизонтальні зв’язки, зблизить між собою населенні пункти громади. А представники Молодіжної ради ще й репрезентуватимуть громаду на регіональному та національному рівнях.

Децентралізація, влада та периферія

В зв’язку з завершенням реформи децентралізації, на місцевому рівні зникає представницька влада – периферійні села громад майже залишаються без депутатів. Як результат, влада громад втрачає комунікацію з периферійними. Люди не чують владу, а влада – людей. Виходом з ситуації є створення органів самоорганізації населення, що представлятимуть інтереси мешканців громади та стануть з’єднуючою ланкою мешканців з владою. Для Присиваської громади, створення ОСН - це ще один важіль у балансуванні думок та можливість для кожного громадянина, мешканця громади, проявити себе на користь свого села та своєї громади. 

 

Контакти ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень»:  

Херсон, Придніпровський узвіз, 1 оф. 8, тел. +38 0552 34442, факс +38 0552 34442 

За постійними оновленнями роботи організації можна слідкувати за посиланням:

На веб-платформі www.pcpsd.org.ua

В соціальній мережі www.facebook.com/pcpsd.org.ua

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Сприяння використанню інструментів місцевої демократії в громадах Херсонської області». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: