понеділок, 14 вересня 2015 р.

Скадовськ: як працювали депутати?

Друкуємо матеріали для обговорення на Круглого столу по результатам роботи депутатів Скадовської міської ради

Міграція депутатів
Восени 2010 року до Скадовської міської ради було обрано 30 депутатів, які були висуванцями 8 партій. Найбільше представництво, 14 мандатів, отримала партія Регіонів (КПУ – 2, Народна екологічна партія – 2, Партія зелених України – 2, «Справедливість» - 1, «Батьківщина» - 4, «Наша Україна» - 2, «Сильна Україна» - 3). Представники правлячої тоді партії не стали створювати партійно – коаліційну більшість, вони взагалі вирішили не створювати партійні фракції. За ініціативою міського голови Олександра Гавриша була створена депутатська група «Єдність» (18 депутатів) яка і стала реальною коаліцією, до якої увійшли представники Народної Екологічної та Партії Зелених України.
В цій ситуації ні Наша Україна, ні Батьківщина, ні КПУ вирішили не створювати свої фракції. Виключенням стала лише «Сильна Україна».
Із групи «Єдність», через певні непорозуміння з керівництвом міста вийшли 3 депутати Кабакова Г.І .,Шульга І.В. та Бутенко О.І., яких не можна вважати «тушками», так як вони не зраджували своїй політичній силі та обіцянкам даним виборцям.
Дисципліна депутатів (на сесії)
У середньому члени депутатської групи «Єдність» відвідали 78% пленарних засідань. Фракція «Сильної України» більш дисциплінована, її депутати у середньому відвідали 82,5% пленарних засідань. Враховуючи різнопартійний склад «Єдності», ці дані не є показовими, тому було розглянуто партійна дисципліна:
1.       «Наша Україна» 86,25%
2.       «Батьківщина» 72,5%
3.       КПУ 91,25%
4.       Народна Екологічна Партія 78,75%
5.       «Справедливість» 50%
6.       Партія Зелених України 83,75%
7.       Партія Регіонів 77,68%
8.       Сильна Україна 82,5%
Найдисциплінованішими виявилися КПУ. Аутсайдерами – «Справедливість», з одним представником Керекелицею Анатолієм Івановичем. Середня відвідуваність по раді дорівнює 75,5 відсотків.
Топ прогульників ділять між собою Керекелиця Анатолій Іванович з партії «Справедливість» (50% пропусків), та Булюк Олена Валеріївна з Партії регіонів (42,5% пропусків).
Рішення ради.
На сайті Скадовської міськради знаходиться 272 рішення сесій.  Топовими є питання врегулювання земельних відносин (155). На другому місці у Скадовську питання комунальної власності (39). Замикають трійку лідерів питання бюджету, та бюджетного наповнення (29).
Аутсайдерами в Скадовській міській раді є питання охорони навколишнього середовища (6), ЖКХ (3), торгівлі (1), охорони здоров’я (2), бізнесу. Зовсім не відображені питання правопорядку; питання стосовно транспорту не відокремлено від «програми розвитку».
Цільові програми.
За період моніторингу діють 19 програм. Перше місце посідають програми з містобудування та архітектури (5)
Друге місце за кількістю програм посідає освіта, культура, туризм, спорт та молодь (4)
Третє місце поділили між собою програми з питань бюджету (3) та з соціальних питань (3).
Аутсайдерами є ЖКХ (2), транспорт (1), комунальна власність (1), енергозбереження та охорона навколишнього середовища (1).            
Загалом:
-          у 14 програмах чітко окреслена мета;
-          У 5 програмах мета окреслена не явно;
-          у 19 програмах завдання конкретизовані;
-          у 19 програмах прописані очікуванні результати;
-          у 16 програмах наявне фінансування
-          у 3 програмах фінансування не прописане.
Загальне фінансування програм: 9 582 909,00 UAH
Цікаво також, що програми, окрім програми затвердженої рішенням №448 мають заходи з фінансування. У рішення №448 про прийняття програми по капітальному та поточному ремонту пішохідно-тротуарної мережі Скадовська на період 2015 замість кошторису прописаний об’єм робіт у квадратних метрах; що є однією із умов перевірки програми. Мотивація – для усунення корупційної складової замінити кошторис на об’єм необхідних робіт.
Медіа присутність:
Кількість статей за участю міського голови – 8; з них  3 про вирішення проблем міста, 2 статті про участь у депутатській роботі,  2 статті порушують політичні питання, 1 стаття з рекламою. Кількість інформаційних повідомлень 13; з них 1 про проблеми міста, 1 з політичними питаннями, 11 з поздоровленнями. Проблеми, що підіймаються за участі міського голови: благоустрій (3 згадки), благодійність (1 згадка), розвиток підприємств (1 згадка), та ті що не підпадають під класифікацію (17). Загальна тональність згадок нейтральна (17 нейтральних к 5 позитивним). Негативні згадки відсутні. Пояснюється політикою мера по відношенню к ЗМІ. Всі статті за участю міського голови Олександра Гавриша. За результатами моніторингу найпозитивнішими діями міського голови є ініціатива по прибиранню міського кладовища, та акцент на бездіяльність скадовчан по прибиранню міських пляжів. В скандалах помічений не був.
Виконком міськради за період моніторингу не фігурує.
Кількість статей за участю провладних депутатів – 16; з них  6 про вирішення проблем міста, 8 статей про участь у депутатській роботі,  2 статті з рекламою. Проблеми, що підіймаються за участі провладних депутатів благоустрій (2 згадки), права людини (4 згадки), проблеми екології (4 згадки), та ті що не підпадають під класифікацію (5 згадок). Загальна тональність згадок нейтральна (12 нейтральних к 1 позитивним та 2 негативним).
Кількість статей за участю опозиційних депутатів – 16; з них  3 про вирішення проблем міста, 11 статей про участь у депутатській роботі,  2 статті з рекламою. Проблеми, що підіймаються за участі опозиційних депутатів благоустрій (1 згадка), права людини (4 згадки), проблеми екології (1 згадка), та ті що не підпадають під класифікацію (8 згадок).Загальна тональність згадок нейтральна (11 нейтральних к 2 позитивним та 2 негативним).
У цілому оцінка роботи Скадовської міської ради – нейтральна. Негативні прояви, скандали зафіксовані загально і стосуються «Центру правової допомоги» та згадок у політичних досліджень.
Топовим скандалом за період моніторингу є ситуація з центром правової допомоги, котрій присвячений цикл з 5 статей у газеті Вгору.
Більшість депутатів було помічено у статі присвяченій прибиранню о.Джарилгач (Олександр Горяїнов, Олег Лиховид, Валентин Меркуш, Іван Шульга, Ольга Бутенко). Дві статті стосувались присвоєння почесного громадянина місту Віталію Бєлікову (фігурує Ольга Бутенко) та переоріентацію кафе «Нептун» (Олег Васильєв). Лише одна стаття присвячена проблемі створення національного парку (Анатолій Керекелиця).
Мотивація. Топ згадок у ЗМІ зібрав міський голова Олександр Гавриш (22 згадки). Більшість з них підпадають під маніпуляції інформаційним фронтом; це виходить з переважної нейтральності новин та великій щільності матеріалів.
Виконання передвиборчих обіцянок.
Лише одна політична партія, а саме Партія Регіонів, мала власну передвиборчу програму та давала виразні обіцянки. Всього в програмі партії було 16 обіцянок, 14 з який експерти визнали як занадто загальні, і невимірювані. Лише дві обіцянки: зробити освітлення на всіх вулицях міста та цілодобова подача якісної питної води були розцінені як конкретні, але обидві не були виконані. Сьогодні в місті багато неосвітлених місць, а цілодобове постачання було і до цього, хоча особливо на якість води не скаржаться, можливо звикли. Таким чином, на думку експертів, єдина партія, яка в 2010 році запропонувала виборцям програму, не виконала своєї передвиборчої програми. Можливо тому що не створила фракцію?

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: