пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Коментар юриста щодо Положення про Фонд розвитку громади


Вчора ми опублікували коментар голови бюджетної комісії Андрія Дмитрієва щодо подальшої долі фонду розвитку громади. У зв’язку з цим виник ряд питань, розібратися в яких допоміг юрист Центру правової інформації та консультацій, що діє на базі ХОО КВУ, Олександр Токаленко.


Чи діє Положення про Фонд розвитку громади Херсонської міської ради на 2016 рік, яке депутати затвердили рішенням Херсонської міської ради від 25.03.2016 № 84?

Ні, не діє. Ось чому.

Стаття 62 Регламенту Херсонської міської ради VII скликання встановлює, що рішення міської ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Пунктом 4 рішення Херсонської міської ради від 25.03.2016 № 84, яким затверджено Положення про Фонд розвитку громади Херсонської міської ради на 2016 рік визначено, що Положення вступає в дію з моменту прийняття регламенту проходження процедури виділення коштів. Тобто, радою визначено, що до введення в дію регламенту проходження коштів Положення про Фонд не набирає чинності.

Діючого регламенту на теперішній час наше місто не має.

Так, дійсно, депутатами було прийнято рішення Херсонської міської ради від 28.04.2016 № 153 «Про затвердження Регламенту проходження процедури виділення коштів з Фонду розвитку громади Херсонської міської ради на 2016 рік», але міський голова В.Миколаєнко своїм розпорядженням від 29.04.2016 № 246р зупинив його дію.

Право міського голови зупиняти дію рішення міської ради визначено частиною 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Чи можуть депутати на теперішній час подолати «вето» міського голови?

Для подолання «вето» необхідно дотриматися трьох умов:

1. Рішення міської ради після зупинення його дії розпорядженням міського голови із зауваженнями міського голови повинно бути внесене на повторний розгляд міської ради із обґрунтуванням таких зауважень. Закон надає Міському голові лише 5 днів на зупинення дії та внесення на повторний розгляд ради.
2. Міська рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення.
3. Міська рада повинна відхилити зауваження міського голови і підтвердити попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради.
Але, враховуючи той факт, що двотижневий термін, встановлений законом на проведення пленарного засідання вже сплив – вето депутати вже не подолають.

Що робити у випадку неподолання «вето» для того, щоб Положення про Фонд розвитку громади Херсонської міської ради на 2016 рік вступило в дію?

Знову виносити на розгляд сесії проект рішення «Про затвердження Регламенту проходження процедури виділення коштів з Фонду розвитку громади Херсонської міської ради на 2016 рік» із урахуванням зауважень, що стали підставою для зупинення дії рішення.

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: