вторник, 26 июля 2016 г.

Медійний супровід роботи Скадовських обранців

З метою об’єктивної оцінки висвітлення діяльності депутатів Скадовської міської ради було опрацьовано газети «Чорноморець» за період з 1 грудня 2015 р. до 31 травня 2016 р., офіційний сайт Скадовської міської ради та сайт «Скадовська палітра».

Перш за все були чітко визначені провладні та опозиційні депутати. До провладних депутатів віднесено депутатів фракції «Самопоміч» – 6, оскільки до цієї партії належить міський голова та 1 заступник. Також до провладних депутатів належить фракція «Солідарність» – 3, оскільки фракція має другого заступника. Також до провладних депутатів належить фракція «Батьківщина» – 4, оскільки фракція має секретаря ради (голова міської організації партії) та директора комунального підприємства. Також до провладних депутатів належить фракція Партії зелених України – 2, оскільки фракція має секретаря виконкому, котра, до речі, є головою районної організації партії.

За вказаний період відзначено 218 матеріалів, що стосуються діяльності Скадовської міської ради та її органів, в т.ч. виконавчого комітету та депутатських комісій, а також самих депутатів та міського голови. За цей період написано 114 матеріалів на сайті Скадовської міської ради, 29 – на сайті «Скадовська палітра», 71 – в районній газеті «Чорноморець» та 4 в обласній газеті «Вгору».

За визначений період з 218 матеріалів найбільше увагу приділено міському голові (192 матеріали (88%). З них статей – 51, згадувань – 89 та інформацій – 52. Найбільше мер відзначений в привітаннях та рекламі – загалом 97 матеріалів. Висвітленню його роботи на благо міста відведено 54 матеріали. Політичні питання займають 22 матеріали, а участь у роботі сесій 7. Загалом 151 раз міський голова згадується нейтрально, 38 позитивно, й лише 3 рази негативно (1 газета «Чорноморець» та 2 газета «Вгору»). Серед проблем, що вирішує мер, найбільше згадуються проблеми благоустрою – 20 разів, освіти – 8, соціальний захист – 6, екологічні проблеми – 5, проблеми дозвілля – 2, благодійність – 1 та інші питання – 30.

Виконавчий комітет представлений всього 6 матеріалами (2,75%), причому на сайті Скадовської міської ради інформація виглядає так: «Відбулося засідання виконавчого комітету, яке провів міський голова…», а далі дублюється розпорядження з переліком питань порядку денного, без жодного опису та коментаря.

15 провладних депутатів загалом відзначенні 69 разів (31,65%), з них 15 позитивно та 13 негативно. 44 рази матеріал є нейтральним. Причому всі депутати згадуються двічі: Перший раз в матеріалі «Склад постійних комісій міської ради», за підписом міського голови Скадовська Олександра Яковлєва в газеті «Чорноморець» № 14 від 12 лютого 2016 р. та носить ознайомчий або рекламний характер. Другий раз в матеріалі «Графік прийому депутатами міської ради», теж в газеті «Чорноморець» № 33 від 20 квітня 2016 р. та знову носить ознайомчий або рекламний характер. В обох випадках матеріал нейтральний. Кількість негативних матеріалів набирається за рахунок згадування провладних депутатів у зв’язку з їх голосуванням спільно з «Опозиційним блоком». Колишніми соратниками це розцінюється як зрада ідеалів Майдану і тому подібне. Серед проблем, що вирішують провладні депутати, благоустрій – 2, та погано вирішують підтримку бізнесу – 1, та підтримання правопорядку – 1. 10 згадок провладних депутатів в якості не депутатів, це пов’язано з їх підприємницькою діяльністю, а для депутата Володимира Костянтиновича Ємельянова з творчою діяльністю, оскільки він завжди згадується як фахівець із запускання повітряних зміїв.

11 опозиційних депутатів загалом відзначенні 64 разів (29,35%), з них 9 позитивно, 16 негативно та 39 – нейтральні матеріали. Причому всі депутати згадуються двічі: Перший раз в матеріалі «Склад постійних комісій міської ради», за підписом міського голови Скадовська Олександра Яковлєва, в газеті «Чорноморець» № 14 від 12 лютого 2016 р. та носить ознайомчий або рекламний характер. Другий раз в матеріалі «Графік прийому депутатами міської ради», теж в газеті «Чорноморець» № 33 від 20 квітня 2016 р. та носить ознайомчий або рекламний характер. В обох випадках матеріал нейтральний. Депутати від опозиції позитивно згадуються під час привітань з Днем народження з 9 матеріалів, 5 привітань. Інші 3 матеріали стосуються позитивного згадування депутата Ольги Бутенко, в частині її пропозицій поіменного голосування. З питань які вирішують ці депутати відображено 9 разів питання благоустрою та 1 раз проблеми екології. Як не депутат 2 рази згадується начальник дорожньої служби Микола Андрійович Дзюба.

Депутати від політичної партії «Самопоміч» не згадуються ні в позитивному, ні в негативному варіантах, власне, й нейтральних варіантах вони згадуються лише по 2 рази, в публікаціях щодо складу комісій та прийому виборців. Аналогічна ситуація із депутатами від партії «Солідарність». У намаганні вирішити питання благоустрою «засвітилися» лише секретар міської ради Олег Миколайович Сокольчук («Батьківщина») – 2 рази, Олег Петрович Васильєв («Най край») – 2, Галина Іванівна Кабакова («Опозиційний блок») – 1, Микола Андрійович Дзюба («Відродження») – 3, Ольга Іванівна Бутенко («Відродження») – 3, та Андрій Анатолійович Казберук (Радикальна партія) – 2. У благодійності по разу відзначилися Олег Миколайович Сокольчук («Батьківщина») та Сергій Іванович Кулида («Солідарність»). Учасники широкої коаліції групи «За рідне місто» згадуються в різних ЗМІ негативно, також критикуються міським головою за зрив голосування. Інші депутати вказуються виключно в питаннях політичних та поздоровленнях (причому на їх адресу).

Відразу після виборів кілька політичних партій підписали меморандум, а саме партія «Самопоміч», «Солідарність», партія «Батьківщина», Радикальна партія, Партія Зелених України. Ініціатором підписання меморандуму стала організація партії «Народний Фронт», котра власне у виборах участі не брала. Проте партія «Батьківщина» та Партія Зелених України через кілька тижнів по тому увійшли до депутатської групи «За рідне місто» (партії «Батьківщина», «Наш край», «Опозиційний блок», Партія Зелених України, «Відродження»). Створення широкої коаліції депутатської групи «За рідне місто» (партії «Батьківщина», «Наш край», «Опозиційний блок», Партія Зелених України, «Відродження») стала причинною перепалки у демократичному таборі із залученням заяв та депутатів обласної ради. Одним із ініціаторів доведення інформації «про зраду» партії «Батьківщина» є депутат обласної ради від партії «Самопоміч» Володимир Львович Куріков. Він же автор різних матеріалів в ЗМІ на цю тему та інтерв’ю.

Офіційний сайт Скадовської міської ради загалом доносить громаді думки керівництва міської ради та висвітлює ті питання, які потрібно висвітлювати з точки зору міського голови. Сайт «Скадовська палітра» належить одному з кандидатів в депутати від партії «Самопоміч». Сам сайт позитивно висвітлює роботу міського голови та постійно критикує депутатів з колишнього табору Партії Регіонів та закидає різним демократам зраду ідеалів Майдану. У зв’язку з цим більш об’єктивним джерелом можна вважати газету «Чорноморець».


Олег Лиховид

Еще статьи по теме:

Комментариев нет: