середа, 27 липня 2016 р.

Скадовські депутати на комісіях. Хто найактивніший?


Закон України «Про місцеве самоврядування» говорить про обов’язковість розгляду всіх питань, що виносяться на сесії, постійними депутатськими комісіями. Комісії повинні не лише вести протоколи, а й публікувати їх на сайті міської ради, про це говорить Закон «Про доступ до публічної інформації». Протокол є документом, що підтверджує роботу наших обранців. А його ведення регламентується відповідною постановою Кабінету Міністрів № 1242. Згідно документу, по кожному питанню порядку денного друкується прізвище доповідачів, короткий текст виступу, а потім прізвище та опис виступів усіх хто прийняв участь у обговорені. Напевно, все зрозуміло й пересічному виборцю. Отже, в Скадовській міській раді 5 постійних депутатських комісій. За період з 1 грудня 2015 р. до 31 травня 2016 р. пройшло 11 сесій. Оскільки перед кожною сесією депутати мали розглядати всі питання порядку денного на комісіях, то повинно було відбутися по 10 засідань кожної комісії (перед першою сесією засідання не проводяться). 


Але виявилося, не все є так, як має бути. 24.11.2015 р. відбулося спільне засідання постійних комісій міської ради, яке пропустили депутати Павловський Юлій Анатолійович («Самопоміч») та Соценко Володимир Петрович («Батьківщина»). Виступали та вносили пропозиції на спільному засіданні депутати Грищенко Тетяна Василівна («Самопоміч»), Бутенко Ольга Іванівна («Відродження»), Сокольчук Олег Миколайович («Батьківщина») та Липай Олександр Олександрович («Наш край»).

Отже, крім спільного засідання мало бути ще по 9 засідань кожної комісії. Аналіз відвідування депутатами комісій, як власне і їх активність, аналізувалася виключно на підставі протоколів, оприлюднених сайті Скадовської міської ради.

На сайті Скадовської міської ради оприлюднені 7 протоколів комісії з питань законності, запобігання корупції, захисту прав та свобод громадян, депутатської діяльності та етики (мандатна), дотримання Статуту територіальної громади міста Скадовська, Регламенту роботи ради та взаємодії з правоохоронними органами. Відповідно 1, 2, 4, 5, 6, 7 та 8 засідання. Депутат Бєлоус Олексій Петрович («Наш край») пропустив 6 та 8 засідання.

 Депутат Лавриненко Євген Васильович («Опозиційний блок») пропустив 5 та 8 засідання комісії. Депутат Павловський Юлій Анатолійович («Самопоміч») не був на 4 засіданні комісії. Згідно 7 протоколів Комісії вказано, що з майже з усіх питань виступала голова комісії Ольга Іванівна Бутенко. Депутат Павловський Ю.А. («Самопоміч») виступав на 1 засіданні, 5 засіданні, 6 засіданні, 7 засіданні, 25 разів на 8 засіданні 11.05.2016 р. у зв’язку з обговоренням питань порядку денного, вносив пропозиції, зачитував проекти рішень. Депутат Кулида С.І. («Солідарність») виступав на 4, 5, 6, 7 засіданнях, 21 раз на 8 засіданні 11.05.2016 р. у зв’язку з обговоренням питань порядку денного, вносив пропозиції. Депутат Белоус О.П. («Наш край») на 2 засіданні задавав питання, виступав на 4, 5, 6, 7 засіданнях, у зв’язку з обговоренням питань порядку денного вносив пропозиції. 
Депутат Лавриненко Є.В. («Опозиційний блок») виступав на 4, 6, 7 засіданнях, у зв’язку з обговоренням питань порядку денного вносив пропозиції.

На сайті Скадовської міської ради оприлюднені 4 протоколи комісії з питань підприємництва та регуляторної політики, організації і діяльності закладів і об’єктів гуманітарної сфери, розвитку курортної зони, охорони навколишнього природного середовища, по роботі з молоддю, проведенню культурно-масових та спортивних заходів. Відповідно 3, 4, 5 та 6 засідання. Депутат Соценко Володимир Петрович («Батьківщина») пропустив 3 та 4 засідання. Депутат Повжик Олена Іллівна («Солідарність») пропустила 6 та 7 засідання. Депутат Ємельянов Володимир Костянтинович («Партії Зелених України») пропустив 3 засідання. Депутат Смирнова Галина Олександрівна («Наш край») пропустила 6 засідання. В 4 протоколі (16.03.2016р.) та 6 протоколі комісії лише голова комісії Грищенко Тетяна Василівна («Самопоміч») чітко вказує в протоколах, коли вона особисто утрималася, а коли голосувала проти. На 3 засіданні комісій виступали депутати Грищенко Т.В. («Самопоміч»), Повжик О.І. («Солідарність»), Казберук Л.А. (Радикальна партія) та Смирнова Г.О. («Наш край»). На інших засіданнях не зафіксовано виступи депутатів, проте на сайті міської ради опубліковано аж два протоколи за № 4 від 16.03.2016р. та від 31.03.2016р.

На сайті Скадовської міської ради оприлюднено 4 протоколи комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету, встановлення місцевих податків, зборів та інвестиційної політики. Відповідно 3, 5, 6 та 7 засідання. Депутат Васильєв Олег Петрович («Наш край») пропустив 3, 5 та 6 засідання. Згідно протоколів комісії тільки в протоколі № 3 від 9.12.2015 р. вказано, що з усіх питань виступала голова комісії Галина Іванівна Кабакова, причому саме вона й вносила пропозиції. Відповідно до протоколів інші депутати на засіданні комісії пропозицій не вносили.

На сайті Скадовської міської ради оприлюднено 4 протоколи комісії з питань житлово-комунального господарства, розвитку промисловості, транспорту, торгівлі та ефективного використання об’єктів комунальної власності. Відповідно 3, 4, 5 та 6 засідання. Депутат Дзюба Микола Андрійович («Відродження») пропустив 5 засідання. Депутат Закарян Оксана Геворгівна пропустила («Опозиційний блок») пропустила 3 та 4 засідання. Згідно протоколів комісії лише на 3 засіданні від 11.12.2015 р. слухали з більшості питань голову комісії Жука Олександра Володимировича. Треба зазначити, що протокол абсолютно повторює такий же протокол комісії, котру очолює Кабакова Галина Іванівна від 09.12.2015 р., лише замінене прізвище голови комісії. На інших засіданнях не зафіксовано виступи депутатів.

На сайті Скадовської міської ради оприлюднено 3 протоколи комісії з питань адміністративно-територіального устрою, врегулювання земельних відносин та будівництва без нумерації, але за датами 03.12.15 р., 08.02.16 р., 17.03.16 р. Перший голова комісії Продан Федір Васильович («Самопоміч»), з другої сесії до лютого намагався скласти повноваження депутата, а з лютого голова комісії не обраний сесією. На комісії 17.03.16 р. серед присутніх не вказаний депутат Меркуш Володимир Георгійович («Батьківщина»), хоча протокол підписаний ним, оскільки він як секретар комісії його має вести, тим паче за відсутності голови комісії. Згідно протоколів депутати на засіданні комісії пропозицій не вносили та взагалі не виступали.

Загалом представники партії «Наш край» мають 6 пропусків на засіданні комісій, «Опозиційний блок» та «Батьківщина» по 4, «Самопоміч» та «Солідарність» по 2, «Партії Зелених України» та «Відродження» по 1. Таким чином, на підставі протоколів оприлюднених сайті Скадовської міської ради жодних пропусків засідань комісій не мають лише представники Радикальної партії.

Рейтинг активності депутатів на засіданні комісій скласти просто неможливо, оскільки голови та секретарі 4 з 5 комісій не вказують ані хто з депутатів виступав, ані хто з депутатів вносили пропозиції. Про репліки взагалі й мови не має.

Найгірше питання оформлення протоколів у комісії з питань адміністративно-територіального устрою, врегулювання земельних відносин та будівництва. Виявляється, депутати цієї комісії самі не активні. Але й голови в комісії немає взагалі. Можливо, з його обранням тенденції зміняться.

З усіх протоколів комісій видно, що їх належним оформленням переймається лише голова комісії з питань законності, запобігання корупції, захисту прав та свобод громадян, депутатської діяльності та етики (мандатна), дотримання Статуту територіальної громади міста Скадовська, Регламенту роботи ради та взаємодії з правоохоронними органами Бутенко Ольга Іванівна. Відповідно з цих протоколів виборці можуть дізнатися про активність та позицію депутатів під час прийняття рішень, причому по кожному питанню.

У комісії, котру очолює Бутенко Ольга Іванівна, є чому повчитися іншим комісіям. А, можливо, цій комісії варто виявити ініціативу та перевірити ведення протоколів у колег на предмет дотримання ними Законів України «Про місцеве самоврядування» та «Про доступ до публічної інформації», а також постанови Кабінету Міністрів № 1242.

Олег Лиховид

Еще статьи по теме:

Немає коментарів: